+48 606 353 902            

     

ZESPÓŁ

„Cel bez planu jest tylko życzeniem”.

– Antoine De Saint Exupery

To było wiele lat temu. Zadzwoniła do mnie pewna Pani i powiedziała, że chciałaby zapisać się na indywidulane zajęcia angielskiego. Miałam wtedy bardzo dużo klientów i nie bardzo mogłam przyjąć nową osobę i zaczęłam ładnie ubierać słowa w zdania, aby odmówić. Jednak Pani się upierała i gdy powiedziała, że ona chce tylko do mnie, że dostosuję się do mojego czasu, więc pomyślałam, że zapytam co ją do mnie sprowadzało.

Ela, bo o niej mowa, powiedziała, że język angielski to jej największy kompleks, ponieważ pracuje w korporacji, gdzie przełożeni są obcokrajowcami, a ona unika wszystkiego co związane z angielskim jak ognia, odbierania telefonów od kontrahentów, audytów, prezentacji czy telekonferencji. Wymigiwała się jak mogła, ale ponieważ jest ambitną osobą, stwierdziła, że musi coś z tym zrobić.

I tak na siebie trafiłyśmy w 2015 roku – Ela i ja. Zaczęłyśmy swoją współpracę dość intensywnie. Wyznaczyłyśmy sobie cele oraz roczny plan pracy, który miał otworzyć Elę na rozmowy telefoniczne, na używanie języka obcego w pracy. Zaczęłyśmy od wplatania autentycznych materiałów na zajęciach. Krok po kroku. Następnie, opanowałyśmy słownictwo z zakresu rozmów telefonicznych i wprowadziłyśmy trening praktyczny. Na zajęciach, ale i poza nimi. Wszystko sobie odhaczałyśmy jako zrobione. Ela była bardzo rzetelna i sumienna. Zajęcia z nią to była sama przyjemność. Pamiętam jak letnie spacery z moją trzymiesięczną córką poświęcałam czasami na telefon do Eli. Jak rozmawiałyśmy po angielsku to się śmiałyśmy do łez, wiedziała, że ją zmuszam do odebrania telefonu, otworzenia ust z angielskim „Hello”.

W kolejnym roku, kolejne cele, zdanie egzaminu BEC Preliminary oraz praca nad spotkaniami biznesowymi. Poszło. Sukces. Ela zdała egzamin, jej radość to była moja radość. Bariera przełamana. Samoocena i wiara we własne możliwości naprawdę wzrosła.

Dziś Ela chętnie bierze udział w audytach, pisze maile po angielsku, odbiera telefony od kontrahentów i ma certyfikat biznesowy na poziomie B1. Pisząc ten tekst mam uśmiech na twarzy, gdyż nadal uczę Elę, nadal się spotykamy, utrwalamy materiał, który zrealizowałyśmy, ale stawiamy sobie również nowe cele i do nich dążymy.

Praca nad językiem to długotrwały proces, ale sukces jest naprawdę możliwy, liczą się chęci i postawiony cel oraz dążenie do niego całym sercem.

Jestem lektorką, trenerką oraz coachem języka angielskiego.

Od wielu lat specjalizuję się w nauczaniu dorosłych, zarówno w zakresie języka ogólnego jak i biznesowego. Uwielbiam pracować z dorosłymi, ale praca z młodzieżą oraz dziećmi nie jest mi obca, i to właśnie te doświadczenia wskazały mi moją ścieżkę kariery.

Language Lovin to przestrzeń do nauki języka angielskiego, o której zawsze marzyłam. Miejsce, gdzie Klienci czują się jak u siebie w domu, gdzie przy dobrej kawie mogą spędzić czas w miłej atmosferze, ale co najważniejsze, osiągać swoje cele a język i zajęcia staną się ich pasją – jak stały się i moją.

Pasjonuje mnie kreatywne nauczanie i szukanie nowoczesnych rozwiązań. Efektywność moich zajęć polega przede wszystkim na aktywizacji mówienia. Najlepsze, wyselekcjonowane, a często spersonalizowane materiały to podstawa mojej pracy. Poczucie humoru oraz gry i zabawy językowe są zawsze obecne w mojej sali. Motywowanie klientów jest moją najsilniejszą stroną. Uwielbiam mobilizować dorosłych poprzez zajęcia, które pobudzają ich wrażliwość, zmysły oraz pasje. Moim osobistym celem jest to, aby Klient chętnie przychodził na zajęcia, to właśnie w ten sposób, w przyjaznej atmosferze, można zbudować silna oraz miłą relacje, która jest podłożem rozwoju Klienta. Wierzę, że dzięki temu Klient może pokonać swoje bariery i spełnić upragnione, językowe marzenia.

Coaching w nauczaniu języków obcych jest od dłuższego czasu w kręgu moich zainteresowań, dzięki niemu analizuję potrzeby klienta i wspólnie wyznaczamy cele naszych zajęć oraz realny plan działania. Szkolenia w tej dziedzinie pomagają mi podejść indywidulanie do każdej osoby oraz każdego członka grupy. Poprzez najlepsze szkolenia na rynku edukacyjnym, w których chętnie i regularnie biorę udział, dążę do bycia nauczycielem plus.

I jeszcze jedno – KOCHAM SWOJĄ PRACĘ ♥

– Aleksandra Anioł-Tołubińska

Jestem lektorką języka angielskiego z doświadczeniem w nauczaniu każdej grupy wiekowej, uczyłam w szkołach publicznych, jak i prywatnych. Po krótkiej przerwie związanej z narodzinami dzieci, wróciłam do zawodu, który jest moją pasją.

Pasją, bo jak nie uwielbiać momentów, gdy po tłumaczeniu i ćwiczeniu zawiłości gramatyki lub idiomów, uczeń szeroko się uśmiecha i mówi, że w końcu to zrozumiał, że w końcu polubił i wie jak i kiedy użyć odpowiedniego czasu.

Każdy postęp ucznia, mały czy duży, napędza mnie do następnej lekcji, do przygotowania materiałów dopasowanych do konkretnej osoby, jej możliwości, celów oraz priorytetów.

Stawiam na zajęcia w przyjacielskiej atmosferze, swobodne zadawanie pytań, bezstresowe udzielanie odpowiedzi. Również, na rozbudowę słownictwa i fraz bardzo często używanych w życiu codziennym, jak i tych, dzięki którym zabrzmimy nieco ‘more sophisticated’, na pomoc w ułatwieniu zapamiętywania słownictwa, na używanie naszej wyobraźni, aby łączyć fakty i lepiej zapamiętywać.

Najważniejsze jest dla mnie to by uczeń nie myślał o tym, że musi nauczyć się języka angielskiego, tylko tego chce i że coraz więcej mówi w języku obcym i sprawia mu to nieskrywaną przyjemność.

 – Karolina Fortuńska

Coraz więcej mówi się o tym, że gen talentu nie istnieje. Kluczowe znaczenie ma za to ilość czasu, jaki poświęcamy danej dziedzinie. Im więcej czasu, tym bardziej naturalna i intuicyjna się staje. Tak samo jest z angielskim. Trafiali do mnie dorośli twierdzący, że „nigdy nie mieli talentu do języków“. Dlatego na początku współpracy z klientem staram się odkryć jego mocne strony, oraz pomóc mu znaleźć taką wewnętrzną motywację, która będzie prawdziwym, bo osobistym, motorem do pracy i działania. Często wykorzystuje zainteresowania i pasje słuchacza wplatając je w temat zajęć bo wierzę, że im bardziej zajęcia dopasowane, „skrojona na miarę“,tym lepsze osiągniemy efekty.

Podstawą jest dla mnie kreatywne nauczanie, cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę w zakresie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych i być nauczycielem na miarę XXI wieku. Często bazuję na autentycznych materiałach, żeby poruszyć i skłonić do dyskusji. Na zajęciach uwielbiam gry i zabawy, które w luźnej atmosferze pomogą przetrenować zdobytą wiedzę ze słownictwa, czy konstrukcji językowych.

Motywacja, profesjonalizm i swobodna atmosfera – wierzę, że to filary, na których relacja z klientem rozkwita i pozwala osiągnąć cele językowe.

– Justyna Gawlik

Zadzwoń